-

Greenwatcher : "Od kiedy nie jesteśmy karmą dla wielkich kotów, boimy się samych siebie"

Brigitte MaBeNa

Nie przypominam sobie by Prawo i Sprawiedliwość informowało swoich potencjalnych wyborców, w ostatniej kampanii wyborczej, o tym, że chce zlikwidować branżę futrzarską w Polsce, konkretnie - hodowlę zwierząt futerkowych, co ma być wzorem dla reszty państw Unii Europejskiej. Nie przypominam sobie by było to roszczenie wyborców na tyle poważne by głośno konsumowała je, w swym programie startu do władzy, partia najbardziej zielonych z zielonych.

Mamy spontaniczny projekt dobrej zmiany, w który osobiście angażuje się prezes PIS Jarosław Kaczyński. Kontekst tego zaangażowania jest wyjątkowy nie dlatego, że pan Jarosław jest znanym miłośnikiem zwierząt, ale dlatego, że dokonuje się w czasie poważnych perypetii lepszej zmiany. Prezes, przymuszony wzrastającym ciśnieniem ruchu kadrowego w rządzie musiał sam owo ciśnienie upuszczać, mimo że najwyraźniej pragnął pozostać w cieniu wydarzeń. Najpierw wzywał do zaufania, a potem prostował niesprawność ministra prof. Czaputowicza (także sprawność senatora Koguta). Następnie, właśnie w tym tle i w takiej sekwencji, wypowiedział się promując kampanię Niech futra przejdą do historii, która w polskim parlamencie manifestuje się projektem odpowiedniej ustawy, a w Parlamencie Europejskim wystawą o cierpieniach zwierząt futerkowych. Twarz Jarosława Kaczyńskiego, wyświetlona w naszych domach, i zdjęcia w korytarzach PE sygnalizują, że mamy do czynienia ze sprawą wielkiej wagi. Przecież Prezes nie wypowiada się o jakiś głupstwach.

Zauważmy, że rząd ma pełną szafkę narzędziową - korzystam z ostatniego wywiadu pan Orzeł-pan Maciejewski (tutaj), by tak sformułować regulację np. prawo, by w ciszy wrzeszczących, ale niesłyszalnych oponentów zlikwidować jakąś dziedzinę ludzkiej działalności. Tak nią posterować by przedsiębiorcy sami chcieli np. zbankrutować lub wynieść się za siódme morze. Rząd ma i takie narzędzia, czego nieraz dawał świadectwo, że potrafi zlikwidować koleje, stocznie, rybołówstwo itp. Co więcej, może nawet nauczyć wykwalifikowanych spawaczy czesać psy. Ukatrupienie jakieś branży hodowli zwierząt to przecież żaden problem, wystarczy tak zorganizować normy środowiskowe, np. rozmiar klatek, by właściciel przedsięwzięcia skalkulował, że już może sam sobie przyłożyć śmiercionośną elektrodę, że czas zająć się czesaniem kotów. Jeśli jakakolwiek rządząca zmiana chce zmiany to zrobi ją bez jakiegokolwiek mrugnięcia okiem, bez oglądania się na rozdzierających szaty wolnorynkowców, kapitalistów, socjalistów, narodowców, kosmopolitów itp. Tymczasem teraz nie tylko do nas mrugają, ale robią zatroskane miny, gdy myślą i mówią o losie futerkowców. Na dodatek rezonują z nimi amatorsko ekologizujący dziennikarze lub patriotycznie usposobieni redaktorzy, którzy wprawdzie nie zauważyli otwartych granic dla JP Morgan Chase, Goldman Sachs i HSBC, ale wyśledzili skąd pochodzi kapitał hodowców i dokąd płynie kasa ze skórek. Mniejsza z nimi, ale dlaczego rządzący tak się gimnastykują i ceregielą?   

O ile nie wyjaśnia nam tego prezes Jarosław Kaczyński, to robi to poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Ryszard Legutko (cytuję za portalem wPolityce.pl): Dość powszechne przekonanie, że przyjacielski i pełen troski stosunek do tego, co żyje jest charakterystyczny dla lewicy to jej niewątpliwy sukces propagandowy. To lewica broni słabych, chorych, ubogich, dzieci, wreszcie zwierzęta. Prawica jest zaś okrutna. Przekonanie to jest stereotypem, oczywistą nieprawdą. Wrażliwość na los zwierząt nie ma zabarwienia ideologicznego, jest po prostu wyrazem wrażliwości ludzkiej. I jest głęboko zakorzeniona w tradycji europejskiej.

Mamy zatem agresywne wejście w sferę do tej pory zagospodarowaną, komunikacyjnie skanalizowaną, przez cytowaną przez profesora lewicę i to jej, że się nieporadnie wyrażę, narracją. To chyba częściowe spełnienie oczekiwania, które panowie Orzeł i Maciejewski wyrazili w Klubie Ronina, na początku stycznia (tutaj), o działaniu Maszyny Bezpieczeństwa Narracyjnego. Ponoć już nas kocha lub ma nadzieję na miłość Brigitte Bardot, do czego wagi i tak nie przykładamy, ale druga strona z pewnością tak, o czym wiedzą, tak myślę, Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy. Wszak w tymczasowej stolicy lewactwa zorganizowali wystawę o własnej wrażliwości, głęboko zakorzenionej w tradycji europejskiej. Przecież to brzmi jakby ktoś widelcem rył po pustym wegańskim talerzu.  

Jak działa MaBeNa na arenie krajowej to widzimy. Nikt elektoratowi nie tłumaczy się z działania, gdyż ten ma ufać i wiernie trwać. Dlatego pan Prezes musi co jakiś czas spuszczać ciśnienie, bo miejscowi operatorzy skrzynki narzędziowej (włącznie z Prezesem) nie potrafią dopasować kluczy do maszyny, a między sobą mówią różnymi językami, jak ci biblijni robociarze spod wieży Babel. Jeśli taka będzie komunikacja, to ci w futrach będą zaraz pluć na tych, co chlasnęli ich farbą olejną – rozgorzeje kolejny front niepotrzebnego niepokoju. Prezes będzie zapewniał, że PIS nie chce zamknąć ferm hodowli trzody, a zwolnieni z ferm norek i lisów nie znajdą zatrudnienia w JP Morgan Chase, by czesać klientów z kasy, bo wszyscy o nich, plując i chlastając, zapomnimy.              

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=WEPWAaJx0mg

https://wpolityce.pl/polityka/377944-prof-legutko-los-zwierzat-jest-podly-jezeli-mozna-go-choc-troche-zmienic-zrobmy-to

https://www.youtube.com/watch?v=O5cx_K9pzww

 

 tagi: dobra zmiana  maszyna bezpieczeństwa narracyjnego 

Greenwatcher
24 stycznia 2018 15:33
50     2632    9 zaloguj sie by polubić
komentarze:
eska @Greenwatcher
24 stycznia 2018 16:50

Branża hodowców to bodajże 14 tys. ludzi plus 40 tys. kooperantów. Ale numer jest w tym, że oni kupują na żarcie dla tych norek odpady z polskich ferm drobiarskich (nad kurczakami nikt sie nie lituje), a na te odpady ma chrapkę niemiecka firma, która ma na to w Polsce monopol. No i tak.....

MaBeNa, niech to szlag.....

zaloguj się by móc komentować

elzbieta @Greenwatcher
24 stycznia 2018 17:08

Bardzo dobrze wylozone - po wystepie J.Kaczynskiego w tv  odnosnie hodowli zwierzat futerkowych nie wierzylam wlasnym oczom i uszom no i ten czarny garnitur, ktory dramatycznie wzmacnial przekaz, a w sklepach byle kurtczyna z prawdziwa lisia obramowka kosztuje w Niemczech 600-700 € !

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Greenwatcher
24 stycznia 2018 17:35

A ubój rytualny bydła idący w dziesiatki tysięcy sztuk a będący wyjątkowo okrutnie zadawaną śmiercią - jakoś Prezesa serduszka - nie boli.
No rzeczywiście jakoś zapomnieli mnie poinformować w kampanii wyborczej, że brzydzą się hodowcami norek i szynszyli i producentami futer, bo wtedy zagłosowałabym zupełnie inaczej. Odzież poliestrowa będzie się w przyrodzie rozkładała jakieś parę milionów lat. A w skóry ubierał się nawet sam Jan Chrzciciel. Trzeba będzie znowu jeździć po futra na Ukrainę albo po błamy karakułowe do Grecji do tego miasteczka wedle Salonik:)))
PS. Nie wiedziałam, że do tego stopnia Pan Prezes czuje się właścicielem - NAS. I że ma przymus duchowy, aby zarządzać naszym życiem do tego stopnia, żeby nam wybierać rodzaj okrycia wierzchniego. Ciekawe, dlaczego sam chodzi w skórzanych bucikach a nie w gumiakach.  Skóra to skóra. Jedna z futerkiem a inna bez.

PS.2. A co mu tam jakieś 40 tysięcy polskich ciemniaków z prowincji. Z tego, co straci na ciemniakach z branży futerkowej to sobie dobierze z Unii Wolności (już zaczął) a resztę z doskonale obrotowego PSL.  I karuzela będzie się dalej kręcić. Tylko parę osób się powiesi.  Ale wiesza się rocznie jakieś 5-6 tysięcy, to kto by się tam przejmował.

zaloguj się by móc komentować

eska @pink-panther 24 stycznia 2018 17:35
24 stycznia 2018 17:46

A Niemcy nas znowu polubią i to jest najważniesze....

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @eska 24 stycznia 2018 17:46
24 stycznia 2018 18:16

To wszystko mnie zupełnie osłabia. Przez całe lata pewien inżynier z mojej firmy hodował sobie szynszyle na działce przy domku jednorodzinnym na luksusowym osiedlu mieszkaniowym. Cała firma się śmiała, bo ganiał żonę i zięcia do porannego wstawania i karmienia zwierzątek o 5 rano. I nikomu z eleganckich sąsiadów na osiedlu nie przyszło do głowy, żeby mu życie utrudniać, pisać skargi czy donosy, nie mówiąc o jakiejś Policji czy innych kontrolach sanitarnych.  Nikt nie umarł, nikt nie zachorował. Facet był traktowany jako skrajny ekscentryk.

Cały Śląsk hoduje w klatkach króliki, co można zauważyć zwiedzając dzielnice robotnicze od strony ogródków. Taki fenomen regionalny. Króliki też się zapewne męczą w tych klatkach a nie jak króliki w Australii, które mają gruntu po horyzont. Ale jakoś łez nikt nie leje, bo króliki są na mięso. Ała. Króliki czasem są na kołnierze i inne "podbicia futerkowe". Nie jest to produkcja masowa, ale jak się tak doda klatkę do klatki na Śląsku to może wyjść mega- ferma.  Taki "zakaz hodowli zwierząt futerkowych" może odpryskowo uderzyć w dietę emerytów śląskich. Ale kto by się przejmował takimi detalami. Najważniejsze jest serce i dusza.  Wyższe wartości.

zaloguj się by móc komentować

tadman @Greenwatcher
24 stycznia 2018 19:22

Rolują nas równo pod płaszczykiem ekologicznym. Jest przymus segregowania śmieci, bo jak się ktoś nie dostosuje to mu każą zapłacić za wywóz zdecydowanie więcej. U  mnie trzeba w domu trzymać cztery worki ew. pojemniki: jeden na papier, drugi na plastik + drobnica metalowa, trzeci na szkło, a czwarty na odpady mokre. Segregowanie niby ma sens, ale np. odpady biologiczne idą do kompostowni i jej produktu prywaciarz nie kupi, bo ma dużo szkła. Papier to wiadomo co z nim robić, ale okazuje się, że śmieci kupują od nas Niemcy, ale tylko te wysokoenergetyczne, czyli po swojsku plastiki. Podejrzewam, że to oni fundują inwalidzkie wózki za nakrętki od PETów, bo puste  butelki łatwiej im sprasować i zaoszczędzić na kosztach transportu. Oni mają zysk, a my satysfakcję, że pomagamy niepełnosprawnym. Wiele firm wywożących śmieci i zarządzających wysypiskami to firmy niemieckie i z tej racji przesławne MPO musiało odejść w zapomnienie. Teraz zaczęły przeszkadzać fermy. Ciekawe co stanie się z ludźmi z Kurowa, czy Nowego Targu, którzy godziwie żyli z szycia kurtek, półkożuszków, czy kożuchów. Kto następny zawadzający UE ma się już ustawiać w kolejkę?

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @tadman 24 stycznia 2018 19:22
24 stycznia 2018 19:51

czy chrapkę na przejęcie futerkowych mają Niemcy?

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Greenwatcher
24 stycznia 2018 19:52

Krótki komentarz do sprawy, z czasów kiedy Brigitte była jeszcze młoda, piękna i nie całkiem szurnięta na punkcie zwierzątek.

 

zaloguj się by móc komentować

tadman @ewa-rembikowska 24 stycznia 2018 19:51
24 stycznia 2018 19:57

Skoro Unia to Niemcy w komitywie z Francją, ale to tylko poszlaka. Może ktoś zna więcej szczegółów?

zaloguj się by móc komentować

Greenwatcher @Greenwatcher
24 stycznia 2018 20:08

Wszystkim b. dziękuję za zainteresowanie. Niestety nie umiem na nic odpowiedzieć. Pierwotny tytuł notki brzmiał Czy Brigitte pokocha nazistów i antysemitów?  Nie ma bowiem dnia by zagraniczne mendia nie waliły w nas z tak ciężkiej artylerii (błogosławieni, którym urągają). Tu nas bombardują nalotami dywanowymi, a nasz rząd rozpina parasol, to jest uruchamia kampanię na wysokim poziomie zaangażowania emocji - zwierzęta cierpią, a my Polacy z tym skończymy. I jaki ma być tego efekt? Proszę nie wchodźmy w przyszłe scenariusze np. skutków wejścia w życie ustawy itp., bo tylko wpędzimy się w depresję (a nie jest to tego warte, no i samej ustawy na razie nie ma).  

My naprawdę nie jesteśmy potrzebni do zlikwidowania ferm futerkowych, a prezes Kaczyński nie potrzebuje ocieplenia wizerunku – wystarczy otworzyć atlas kotów. O co zatem chodzi i po co  angażuje się maluczkich przed ekranami? Być może doszukuję się jakieś rozsądnej intencji tam, gdzie jej po prostu nie ma i dlatego nikt nie chce tego wytłumaczyć.

zaloguj się by móc komentować

glicek @pink-panther 24 stycznia 2018 17:35
24 stycznia 2018 20:10

A ubój rytualny bydła idący w dziesiatki tysięcy sztuk a będący wyjątkowo okrutnie zadawaną śmiercią - jakoś Prezesa serduszka - nie boli.

No nie... :) ramię w ramię z człowiekami z PO zarżnięto w Polsce rytualny ubój zwierząt w 2013. Prezes również był za odrzuceniem
http://natemat.pl/68059,sejm-odrzucil-uboj-rytualny-poslowie-powiedzieli-nie-zabijaniu-zwierzat-bez-ogluszania

Tu niestety mamy sojusz międzypartyjny i międzyświatopoglądowy - od satanistów, wegan, ekologów po pisowców - którego przemogły siły ciemności. Nie wiem tylko co na to wszystko branżna rolnicza, nawet ta która nie hoduje futer.

Rytualny ubój zwierząt ale tylko ten robiony przez białych samców podobnie jak polowania przeszkadza na pewno lewactwu i postempactwu. Ale rytualny ubój (podobnie jak ciche egzekucje psów) dokonywany przez muzłumanów już im jakoś nie przeszkadza.

zaloguj się by móc komentować

Tytus @Greenwatcher
24 stycznia 2018 20:15

Pacz pan!

To futrowe zwierzaki są ważniejsze dla Pana Prezesa niż nienarodzone dziecka.

Co za ciekawe czasy!

zaloguj się by móc komentować

Greenwatcher @tadman 24 stycznia 2018 19:22
24 stycznia 2018 20:19

Dziękuję, nie wiem czy znane ale polecam: https://www.youtube.com/watch?v=4wrAdFYoDy8

"Zrównoważony rozwój - uniwersalna religia pogańska" - Dr Aldona Ciborowska. Jest tam wiele poważnych inspiracji do samodzielnego myślenia o rzeczach naszych codziennych. Niby drobnych, a to plastikowe nakrętki, a to segregacja ...

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @glicek 24 stycznia 2018 20:10
24 stycznia 2018 20:20

No ja nie wiem. Wyrok  Trybunału Konstytucyjnego z 2014 r.: "...2 grudnia 2014 r. wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego przywrócona została legalność uboju rytualnego w Polsce. .." (...) Do końca 2012 r. ubój bez ogłuszania w Polsce był legalny. Od 1 stycznia 2013 r. do 12 grudnia 2014 r. obowiązywał jego zakaz z uwagi na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z listopada 2012 r. stwierdzające niezgodność z konstytucją sposobu, w jaki zostało uchwalone prawo zezwalające na ubój rytualny. Niemniej jednak zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego z grudnia 2014 r. zakaz uboju rytualnego był z kolei niezgodny z konstytucją, gdyż naruszał prawa człowieka i podstawowe wolności, co doprowadziło do przywrócenia jego legalności....".

 

 

http://ccifp.pl/przywr%C3%B3cenie-legalno%C5%9Bci-uboju-rytualnego-podbi%C5%82o-polski-eksport-wo%C5%82owiny-i-drobiu/

zaloguj się by móc komentować


Aquilamagna @pink-panther 24 stycznia 2018 20:20
24 stycznia 2018 20:31

Ciekawe, jakie firmy wypadły z rynku pomiędzy 1 stycznia 2013 r. a 12 grudnia 2014 r...

zaloguj się by móc komentować


Paris @Greenwatcher 24 stycznia 2018 20:08
24 stycznia 2018 20:43

No tak...

... a bratanica zachwala jedzenie robali  !!!

I znowu sprawa sie rypla...  zjednoczona,  "lepsza zmiana"  jedzie na niemieckich grantach  !!!

 

zaloguj się by móc komentować

glicek @pink-panther 24 stycznia 2018 20:20
24 stycznia 2018 20:47

Przyznam się, że czuje sie jak dureń i jestem zaskoczony. Od czasu kiedy na moim fejsie w tamtym czasie byłem zasypywany przez zapłakanych i rozedrganych 100% lemingów z płaczącymi komentarzami i fotkami zwierząt wiszących głową w dół, ściekającą krwią itp. to myślałem, ze ten rytualny ubój został w PL faktycznie zakazany. A tu zonk...

Dziękuje za wyjaśnienie sprawy.

Jak powiadał klasyk "Kiedyś bikiniarze chodzili w kolorowych skarpetkach", to chyba teraz bikiniarze w 2018 będą, powinni chodzić w futrach? naturalnych jak najbardziej, bedą albo po babci albo nawet z przemytu zza Buga. Ale ten... milicja od Brudzińskiego będzie wyłapywać takich nielegali po ulicach i wsadzać na 48godz na dołek? noszenia prawdziwych futer też zakażą?

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Aquilamagna 24 stycznia 2018 20:31
24 stycznia 2018 20:51

Człowiek z branży powiedział mi, że podobni walka szła po linii "dochodów  rabina, który stawiał pieczątki", że mięso nadaje się do konsumpcji dla muzułmanów i Żydów.  Firmy polskie były w tym dramacie najmniej ważne.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @eska 24 stycznia 2018 16:50
24 stycznia 2018 20:52

Padlina może być potrzebna do czego innego,  np.: 

https://www.forbes.pl/biznes/syntetyczne-mieso-zamiast-tradycyjnego-start-up-z-izraela-i-jego-wizja/22kzex3

Niektóre kraje Europy  Zachodniej już bojkotuja produkty izraelskie , ale Morawiecki zapewnił,  że Polska tego z całą pewnością robić nie będzie. Każde g... będą nam dostarczać do zjedzenia. 

zaloguj się by móc komentować


Rozalia @glicek 24 stycznia 2018 21:30
24 stycznia 2018 21:43

Napiszę ostrożnie  "fama głosi",  ale tylko dlatego że zapomniałam nazwy firmy. Istnieje koncern który z embrionow ludzkich produkuje "przyprawe", dzięki której wszystko smakuje. Jedna firma zaopatruje podobno przemysł spożywczy na całym świecie.  A po dodaniu "przyprawy" już wszystko "wchodzi", i na słodko, i na ostro.

zaloguj się by móc komentować

onyx @glicek 24 stycznia 2018 20:47
24 stycznia 2018 22:12

Wszystko powoli ale do przodu. Holandia ma pomysła by łapać tych lepiej ubranych na razie bez patrzenia czy w skóra czy dzianina.

https://noizz.pl/lifestyle/policja-w-rotterdamie-bedzie-ganiac-dzieciaki-w-drogich-ciuchach-rozbierzemy-ich-na/51kfplt

A co do jedzienia to cichcem, boczkiem i już robale w sklepach...

http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/wiekszosc-europejczykow-nie-uwaza-owadow-za-zywnosc,154206.html

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @Greenwatcher
24 stycznia 2018 22:34

Przejęcie przez niemieckie firmy w latach 90tych rynku "śmieciowego" to była bardzo ważna sprawa....jednym z dyrektorów śmieciowej firmy w Warszawie był były pracownik ambasady NRD. Oprócz utylizacji śmieci z różnych instytucji ściągali niepotrzebne i trudne do zutylizowania śmieci z Niemiec do nas, a teraz od nas ciągną plastik... "Ekologicznie" załatwiają u nas wszystkie ważne kwestie, łącznie z pozbyciem się "nieekologicznej" żeglugi śródlądowej...a teraz jeszcze futerka

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @ainolatak 24 stycznia 2018 22:34
24 stycznia 2018 22:34

a to było do Tadmana :)

zaloguj się by móc komentować

Greenwatcher @ainolatak 24 stycznia 2018 22:34
24 stycznia 2018 22:43

Czytam z zainteresowaniem. Ta nieekologicza to była nasza flota jak przypuszczam?  

zaloguj się by móc komentować


tadman @ainolatak 24 stycznia 2018 22:34
24 stycznia 2018 23:02

:)

Ciekawe informacje. Bez wystrzału podrzucają nam niemiecki tabor śmieciarek zainstalowanych na niemieckich ciężarówkach. Prezentują ciekawą strategię, a mianowicie wycinaja nasz przemysł ciężki, wydobywczy, stoczniowy, a opanowują takie gałęzie rynku bez których człowiek się nie obędzie, a więc: chemia gospodarcza, kosmetyki, przemysł tłuszczowy, cukierniczy i oczywiście rynek śmieci, bo tego nie przestaniemy produkować, a gdyby ustał ich odbiór to wiele miast upodobniłoby się do Neapolu. ;)

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @pink-panther 24 stycznia 2018 20:51
24 stycznia 2018 23:09

Ubój rytualny – musi zapewnić że mięso jest koszerne a dla muzułmana halach.

W Polsce certyfikat koszerności nadawali wybrani rabini i muzułmanie. Problem był coraz większy rynek dla muzułmanów [liczba żydów jakoś gwałtownie nie rośnie]. Ponieważ w Polsce zakazano to rynek przejęli np. Rumuni [to Paryżowi nie wadzi]. Ot nie ci w Polsce mieli ubojnie [i certyfikaty] co powinni mieć i za bardzo się na rynkach rozpychali.

Kwestia formy – dlaczego tak ostentacyjnie likwiduje się branżę [ a można po cichu większe klatki] jest parę powodów:

- najmniej istotny ekonomiczny – skoro dziś hodowcy mają oferty by przenieść się do Rosji i na Białoruś to ktoś to skredytuje i towar będzie tańszy [brak norm i wymagań] od hodowcy a drożej się go sprzeda, kolejna sprawa to koszty utylizacji i wykończenie poza koncernami przetwórstwa ryb i drobiu.

- najważniejszy polityczny i społeczny – jeżeli zamierzamy dokonać grabieży bez problemów [ tym jest ta ustawa USA o zwrocie mienia] trzeba testować stopień otępienia proli. Dlaczego Czabański tak ostro zjechał Pośpieszalskiego za program bo pokazywał jak słaba jest argumentacja. Identyczny test to odrodzenie polskiego neonazizmu i atak na ruch narodowy. Odpuszczono TVN24 karę to jest prezent w postaci ustawki i wszyscy się wykazują. Tylko sensem ataku jest etykietowanie narodowców jako nazistów i ustawienie ich na wstępie do konta gdy będą podpisany akt bezwarunkowe kapitulacji i wejścia w stan niewolnictwa wobec ….

O i tu mam problem ustawiła się kolejka tych co wymagają od nas aktu kapitulacji – chce tego Waszyngton, Berlin, Moskwa, Telawiw, a nawet Kijów , Wilno.

Każdy pod nos cyrograf podtyka i nie interesuje go ze jest tylu chętnych – my mamy podpisać i sami się tłumaczyć dlaczego tyle kapitulacji podpisaliśmy.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nieobyty 24 stycznia 2018 23:09
25 stycznia 2018 01:31

Ci co podtykają te cyrografy przecież widzą gołym okiem, że po roku 1989 r. wyłoniła się klasa polityczna, której JEDYNYM celem jest "podpisywanie kapitulacji w imieniu Polaków". A raczej "zadaniem zleconym". Kogo ci ludzie reprezentują - nie wiem, ale fakty są takie, że nawet nie walczą o godny pochówek 200 tysięcy niewinnych zaszlachtowanych kobiet, dzieci, starców, księży etc. Mocniejszego uderzenia po oczach nie wyobrażam sobie. Oni tu nam odgrywają jakieś wodewile a broni nas tylko łaska Boska.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @pink-panther 25 stycznia 2018 01:31
25 stycznia 2018 06:06

To przesada. Po prostu podjęto pewne decyzje, co ma na naszym terytorium być realizowane, a co nie. I nie ma dyskusji, bo kraj zadłużony na wielokrotność rocznych przychodów nie ma żadnych argumentów w negocjacjach z wierzycielami. Zwłaszcza, jeśli jest jeszcze uzależniony od dostaw surowców. 

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @Greenwatcher 24 stycznia 2018 22:43
25 stycznia 2018 07:11

Oczywiscie....a ludzie z nieekologicznej floty , wiekszosc operatorzy i specjalisci wyjechali do tej samej pracy w Niemczech i Francji. A teraz z „nowym” planem odtworzenia zeglugi zastanawiamy sie skad wziac ludzi

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @pink-panther 25 stycznia 2018 01:31
25 stycznia 2018 07:35

właśnie te fakty bolą

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @tadman 24 stycznia 2018 23:02
25 stycznia 2018 07:41

branża kosmetyczna też ciekawa....przecież słynęliśmy z fantastycznych czystych, bo bez wszelkich śmieci kremów, i okazało się, że nie tak łatwo było przejąć w poprzednich dekadach Sorayę czy inglota, to załatwili rozbili niemiecką sieciówką i marketami, gdzie albo nie można było kupić polskich kremów, albo wybór był taki, że już w dawnym osiedlowym sklepiku był lepszy

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @onyx 24 stycznia 2018 23:02
25 stycznia 2018 07:48

bilans handlowy ma być ujemny, mamy importować, a nie eksportować....a poza tym biedne skórki norek puszczać w podróż atlantycką toż to czyste barbarzyństwo....

zaloguj się by móc komentować

tadman @Greenwatcher
25 stycznia 2018 07:59

Maszynka narracyjna w osobie reżyserki A. Holland zrobiła film "Pokot", a teraz w koprodukcji z Ukrainą (!) i naszym nowym/starym sojusznikiem Wielką Brytanią (!!!) nakręci film o Wielkim Głodzie. Spychają nas w wiadomym kierunku.

zaloguj się by móc komentować

Stalagmit @Greenwatcher
25 stycznia 2018 08:17

Świetnie, niedługo dowiemy się od polityków, że hodowla pszczół w ulach to też męczenie zwuerząt...

Dziękuję za artykuł, bardzo ciekawy.

zaloguj się by móc komentować

tadman @Stalagmit 25 stycznia 2018 08:17
25 stycznia 2018 09:01

Z pszczołami to wielkie świństwo, bo wabi się je do koszarowych zabudowań, trochę podkarmia na jesień i wiosnę, a potem okadza się je w celu ukradzenia zgromadzonych zapasów. Podejrzewam, że w końcu rządy wielu państw zakażą tego procederu ze względu na wprowadzenie monopolu państwowego, bo tylko oni tak mogą postępować.

zaloguj się by móc komentować

Greenwatcher @Stalagmit 25 stycznia 2018 08:17
25 stycznia 2018 09:36

Jak już wspomniałem, być może próbuje zrozumieć coś w czym nie ma jakieś finezji, jakieś strategii, taktyki itp., jak ten Koziołek Matołek szukam Pacanowa. Utwierdza mnie w tym wypowiedź ministra środowiska pana Henryka Kowalczyka, który prezesa Jarosława Kaczyńskiego postrzega tak:  

Nie od dziś wiadomo, że prezes Jarosław Kaczyński jest zdecydowanym przeciwnikiem wszelkiego rodzaju łowiectwa i zabijania zwierząt, natomiast też rozumie sytuację np. w rolnictwie, no że jest to zło, ale zło konieczne. Bez tego nie ruszymy z walką z ASF, a jeśli tego nie zrobimy, to będzie w rolnictwie tragedia.”

Zaznaczam, że jest to fragment wywiadu udzielonego w Radio Plus o ponownej konsultacji ustawy z dnia 14 grudnia 2017 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt (specustawa).   

Jeśli tak, tzn. jeśli pan prezes jest zdecydowanym przeciwnikiem wszelkiego rodzaju zabijania zwierząt, to ja to przyjmuję do wiadomości. Ma władzę i narzędzia, a więc działa - realizuje swoją wizję świata. Bierze pełną, osobistą odpowiedzialność za likwidację ferm hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. Być może, gdy zagląda nam do domów w tej sprawie, to próbuje nas przekonać do tej wizji. I to przyjmuję do wiadomości. Natomiast za nieeleganckie musiałbym uznać, że zrobił to po to, by tę odpowiedzialność przelać na nas. I tego nie przyjmuję do wiadomości.        

 

http://www.radioplus.pl/program-czytaj/1163/115172/gosciem_sedna_sprawy_henryk_kowalczyk_pis

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20180000050

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Greenwatcher @Greenwatcher
25 stycznia 2018 16:48

Człowiek się zastanawia, a tu proszę, pan minister Henryk Kowalczyk odpowiada (cytuję całość za portalem wPolityce.pl):

Zapytany o projekt ws. zakazu hodowli zwierząt futerkowych, powiedział:

Właściwie przy obecnym rozwoju przemysłu i możliwości ubrań dość ciepłych z tworzyw sztucznych, spokojnie można zrezygnować z futer.

https://wpolityce.pl/polityka/378217-minister-srodowiska-deklaruje-chce-sie-zastosowac-do-wyroku-trybunalu-sprawiedliwosci-ws-wycinki-w-puszczy

 

Ze swej strony skromnie podpowiadam, że przecież i ocieplenie ma być.  

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @Greenwatcher 25 stycznia 2018 16:48
25 stycznia 2018 16:58

ktoś TUTAJ ostatnio przekonywał, że mamy być spokojni, bo Kowalczyk to jeden z najprzyzwoitszych ministrów....

na samą myśl o ciepłych ubraniach z plastiku i zeżartej puszczy robi mi się spokojniej i ufniej wysłuchuję głosów uspokajaczy....

zaloguj się by móc komentować

Greenwatcher @ainolatak 25 stycznia 2018 16:58
25 stycznia 2018 17:43

W Szkole Nawigatorów wszyscy się uczymy i to lubię najbardziej. Ja w oślej ławce. Pan Henryczek tyle razy już spostponował pracę swojego poprzednika, jakby ten był, co najmniej, z jakieś platformianej  opozycji. To jest groteskowe. Jak ktoś chce niech traktuje to jako niefortunne wypowiedzi, ale prof. Szyszko nie walił tak w pracę Grabowskiego i Korolca, o których już wszyscy zapomnieli, a szkoda.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @pink-panther 24 stycznia 2018 18:16
25 stycznia 2018 18:21

Sam kiedyś nosiłem czapkę z króliczego futra (zimą, zimą).

Znaczy, dobrozmianiarze chcą przelicytować lewactwo.

No to ze świata zwierząt znajdą  jeszcze moc kandydatur.

 

 

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @stanislaw-orda 25 stycznia 2018 18:21
25 stycznia 2018 20:44

Ciekawe, ale im się to ciągle udaje. To "przelicytowanie PO" w podejmowaniu decyzji uderzających w nasze żywotne interesy. I robią to z taką świętoszkowatą minką. Chyba docieram do stanu świadomości, że "wart Pac pałaca".

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @pink-panther 25 stycznia 2018 20:44
25 stycznia 2018 22:08

Jeszcze w 2000 roku , kiedy woiększosc z nich raczkowala w szeregach AW "S" myslalem, ze będzie z kim móic na tematy serio, typu ordynacja wyborcza, ordynacja podatkowa, zasady konstytucyjne regulujace usytuowanie włądz w kraju i ich relacje, etyc. etc. Czułem sie kompetenty w sprawach podatkowych, bno ale nie mogłem trafic na kogos, kto jest w stanie zmusic sie do wysiłku, zeby rozmawiać o konkretach. Nie mieli czasu m, bo mieli wazniejsze sprawy typu "dekomunizacja" czy obchody kolejnych rocznic.

No to machnąlem na wszystko ręką i postanowiłem żyć obok polityki. Od tamtego czasu bawię się z nią w chowanego i współczuję ludziom, ktorzy lokują swoje nadzieje w politykach.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @stanislaw-orda 25 stycznia 2018 22:08
26 stycznia 2018 06:16

Nie ma takiej potrzeby, żeby rozmawiać o konkretach i to profesjonalnie. Już rozmawialiśmy kiedyś, że prawdziwe elity są u nas zbędne. Stąd też pielęgnowanie powszechnej u nas nieumiejętności rozpoznawania realnych kompetencji.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @eska 24 stycznia 2018 16:50
26 stycznia 2018 08:16

zawsze jest w tle kasa

zaloguj się by móc komentować

Robo @stanislaw-orda 25 stycznia 2018 22:08
26 stycznia 2018 08:41

Bo to sa ludzie bezideowi ,to sa slupy do wynajecia ,ktorzy pokoleniowo obstawiaja rozne opcje ,nazwisk mamy az nad to tu pokazanych jak chocby siostra Budki ktora startowala z ramienia Ruchu Narodowego , siostry Pawlowicz, Kurscy , Jaki itp. 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować