-

Greenwatcher : "Od kiedy nie jesteśmy karmą dla wielkich kotów, boimy się samych siebie"

Hitler zarządzał Holokaustem z Polski Północnej

Jak delegacja z Izraela, Jony i rabin twitami Polskę załatwili.  A my tu o filmach i gdzie je puszczać...

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/391532-delegacja-z-izraela-po-zwiedzeniu-wilczego-szanca-podziekowala-polskim-lesnikom-za-opieke-nad-tym-miejscem-wideo

 tagi: kłamstwo 

Greenwatcher
24 kwietnia 2018 11:51
22     1761    3 zaloguj sie by polubić
komentarze:
pink-panther @Greenwatcher
24 kwietnia 2018 11:55

Jakie to szczęście że sam Jonny Daniels "odkrył" ten cały "wilczy szaniec", bo my, biedne Polaczki, jeszcze przez parę dekad a może i stuleci - nie znaleźlibyśmy tego jakże tajemniczego miejsca. To by przerastało naszą inteligencję.
A najlepsze jest to "podziękowanie leśnikom". Jak rozumiem, pan Jonny Daniels poklepał po pleckach polskich Leśników, bo oni zajmują się tymi lasami i szańcami marząc jedynie o pochwałach Jonnego Danielsa. Totalna groteska jednym słowem.

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @Greenwatcher
24 kwietnia 2018 13:27

A na tę okazję gajowy Marucha wdział paradny mundur ze specjalnymi pagonami, które pozwalają na uroczyste poklepanie.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Greenwatcher
24 kwietnia 2018 13:52

@Greenwatcher

Hitler zarządzał Holokaustem z Polski Północnej...  skąd miał doskonały przegląd wszystkich polskich obozów koncentracyjnych?

Wrrrr....

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @Greenwatcher
24 kwietnia 2018 14:36

Podziękowanie Bara za opiekę nad Wilczym Szańcem i za to, że pokazujecie wszystkim, jacy źli i szaleni ludzie siedzieli w tym miejscu i planowali, jak zniszczyć świat i zlikwidować naród żydowski, a później polski po prostu urocze….od 3 lat Niemcy eksterminowali Polaków, ale wg. czcigodnych gości w kwaterze Hitlera od 41 roku planowano jak to żydów zlikwidować, a dopiero potem Polaków….

Za to Wilczy Szaniec to równie ciekawa historia.

W 2012 w przetargu na dzierżawę Wilczego Szańca (i 2 ha ziemi) wygrała firma, dzięki której kwatera Hitlera miała stać się atrakcją turystyczną z prawdziwego zdarzenia. W Gierłoży miała powstać „światowa” infrastruktura…hotel, restauracje… A „zaniedbany” bunkier miał nabrać nowego życia. Odwiedzałam w tamtym czasie bunkier, który jak to bunkier dobrze wyglądał. Kasy wielkiej nie trzeba było w niego wkładać, żeby zachować stan „za Hitlera”, natomiast ciężka kasa wpływała za parkingi etc..A swojaki mówili, że Wilczy Szaniec przejmuje Austriak…

Tym Austriakiem, czyli dzierżawcą okazała się spółka Joint Venture „Wilcze Gniazdo”, reprezentowana przez: Paweł Załuska (rocznik 80’), Renata Załuska (63’) i Jan Stanisław Załuska (46’). Jak sądzę to mama i dziadek. Tata Jan Załuska zaginął w akcji…ale odnalazł się w papierach jako TW Merc z oddziału Y wywiadu wojskowego PRL …Oddział Y zajmował się nielegalnymi operacjami finansowymi. Za wyprowadzone z Polski pieniądze zakładał spółki na zachodzie Europy. Nazwiska oficerów oddziału Y występują m.in. w aferze Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. A sam Merc utworzył dziesiątki firm z udziałem kontrolowanych przez niego austriackich spółek (m.in. CARPATIA S.A. j.v.; POL-CARPATIA S.A(w której pracował np. Jurek Owsiak).; WILCZE GNIAZDO j.v. Sp. z o.o. oraz AGARICUS j.v. S.A).

Joint venture „Wilcze gniazdo”, już od początku wykazywało straty dwa lata po zdobyciu kwatery przestał płacić nadleśnictwu Srokowo czynsz i 3 lata później sprawa poszła do sądu. Spółka miała rocznie 5 mln dochodu, za zero wkładu w bunkier, a wisi nadleśnictwu w mln plus odsetki.

Dzierżawcę reprezentował adwokat Wojciech Wrzecionkowski (konsul honorowy RFN w Olsztynie). Bodajże w zeszłym roku nadleśnictwo, mimo odwołań spółki, sprawę wygrało i końcu komornik z policją przejęli infrastrukturę Wilczego Szańca. Widać, że odkąd z łap WSI wrócił do Lasów Państwowych, Johny Daniels sonduje, co w imię ocalenia historii „wydzierżawić”.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @ainolatak 24 kwietnia 2018 14:36
24 kwietnia 2018 14:41

i jeszcze tylko taki smaczek - "Wilczego Gniazda" w sądzie bronił honorowy konsul RFN Wojciech Wrzecionkowski, którego zadaniem jest dbanie o polsko-niemieckie kontakty gospodarcze, kulturalne i polityczne na Warmii i Mazurach ;)

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @Greenwatcher
24 kwietnia 2018 14:53

Rozumiem też wysłannika Danielsa... skoro Hitler z szańca zarządzał holokaustem to ten szaniec, tak jak Oświęcim, też powinien być eksterytorialny zarządzany przez radę etrusków...logiczne przeca

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @ainolatak 24 kwietnia 2018 14:53
24 kwietnia 2018 15:10

a ten towarzysz Merc to nie etrusek przypadkiem? tylko z innego gangu?

zaloguj się by móc komentować


Danae @Greenwatcher
24 kwietnia 2018 16:13

@Autor

Oczywiście, najważniejsza jest informacja, że von Stauffenberga grał Tom Cruise. IQ etruskowców schodzi, co ja mówię, spada w tempie straszliwym. I czym oni chwalą na tych zdjęciach? Tymi spasionymi brzuchami? To jest i groteska i farsa.

zaloguj się by móc komentować

eska @Greenwatcher
24 kwietnia 2018 17:06

Jonny powinien podziekować Tuskowi, bo to dziadziuś Tuska budował Wilczy Szaniec, a po zamachu to Hitler chciał mu nawet rękę podać jako rannemu robotnikowi (prawdopodobnie Organizacji Todt?), ale dziadziuś podobno udawał, że jest nieprzytomny, no i tej ręki Wodza nie uścisnął..
Tak wspominała nieżyjąca mamusia Tuska, w wywiadzie dla GW, którego już znaleźć nie można.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-Maciej @Greenwatcher
24 kwietnia 2018 18:21

Czy to ten wywiad ?

http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/1,35612,4965737.html

Niestety aby przeczytać całość trzeba zapłacić . Ja się nie skusze ale można ktoś inny ma dostęp to może sprawdzić 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-Maciej @Greenwatcher
24 kwietnia 2018 18:22

Przepraszam , miało być do eski.

zaloguj się by móc komentować

eska @Marcin-Maciej 24 kwietnia 2018 18:21
24 kwietnia 2018 20:14

Nie wiem, ja czytałam w Dużym Formacie GW, na papierze.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ainolatak 24 kwietnia 2018 14:36
24 kwietnia 2018 22:13

Ale jaka ulga, że dzierżawca "mimo że Austriak, to jednak Polak":)))) Jonny Daniels przywiózł tego rabina, który chyba będzie kapelanem dla jakiejś ważnej tutejszej figury państwowej. Ostatnio chyba Pan Premier się u niego spowiadał, sorry, konsultował:))) PS. Rzeczywiście, gdyby Jonny został dzierżawcą Wilczego Szańca to zaimponowałby całej dywizji komandosów w Izraelu.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Danae 24 kwietnia 2018 16:13
24 kwietnia 2018 22:15

To chyba raczej info dla publiki w USA. Oni nie kumają, kto to był Stauffenberg ale za to kojarzą Toma Cruise'a. I status celebrycki Jonnego Danielsa ma szansę wzrosnąć w USA. Chyba, że uważa, że to my z kolei nie wiemy, kto grał Stauffenberga w tym kiepskim filmie.

zaloguj się by móc komentować

Danae @pink-panther 24 kwietnia 2018 22:15
24 kwietnia 2018 22:18

Nie, ja wiem, że to do niedouczonych Amerykanów. Przy okazji poklepanie po ramieniu "dobrych Niemców".

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @pink-panther 24 kwietnia 2018 22:13
24 kwietnia 2018 22:24

Rabin oceniał czy przy hotelu da się synagogę postawić,

no a sierżant Daniels faktycznie tą sesją zdjęciową na włościach ogłosił na twiterze, że obsikał, pardon zdobył przyczułek samego Adolfa, a podkomendnymi byli ci w zielonych mundurach ;)

zaloguj się by móc komentować

Greenwatcher @Greenwatcher
24 kwietnia 2018 23:15

Chcąc dochować tego samego poziomu nie trzeba wiele:  

naziści nigdy nie napadli na Izrael - Izrael nie był wśród aliantów - Izrael zapewne kolaborował na rzecz Osi

Tyle, że byłoby to nie po chrześcijańsku, tyle że byłby to grzech.    

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ainolatak 24 kwietnia 2018 22:24
25 kwietnia 2018 00:53

Ci w zielonych mundurach patrzyli tak jakby wilkiem:))) Chyba myśleli, że rutynowo oprowadzą i opowiedzą grzecznie o tym, co wie każdy Polak od 5 roku wzwyż a tu im zrobili "nagranie". Nie wiem, czy to było legalne. Ci leśnicy byli w mundurach i posłużono się ich wizerunkami zapewne bez ich zgody. Ciekawe, co na to Przedsiębiorstwo Lasy Państwowe. Leśnicy to wierni rycerze profesora Szyszki, więc sierżantowi nie będzie lekko się wylansować na "króla lasów polskich".
PS. W latach 60-tych w Zamościu była odprawiana Msza św za ostatniego Ordynata a odprawiał sam ks. Biskup. I wtedy stawili się tłumnie wszyscy leśnicy w mundurach. Bo to Ordynata uważali za swojego Szefa jeszcze sprzed wojny a nie wojewódzkiego sekretarza PZPR:)))

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @Greenwatcher
25 kwietnia 2018 04:32

Dżejdi szykuje wyjazdową siedzibę dla Knesetu?

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @Greenwatcher 25 kwietnia 2018 07:40
25 kwietnia 2018 10:03

To już chyba "nowa ekipa" w Lasach Państwowych po wymianie ministra Szyszki na tego "nieśmiałego matematyka", który nie odróżnia sosny od brzozy:)))) Nowy etap w "derekcji".

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować